ÜYE OLUN ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum
Saul Goodman sağ olsun tüm sorunlarımız çözüldü. Sevilen, aranan ve özlenen Dizimag geri döndü :)

The Mentalist

8.54 / 10.0 (899 oy)
IMDB: 8.1
Bu sayfadaki bilgileri arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.
3 YORUM
@qalawzi 6 ay önce
Çok ama çok iyi dizi underrated olması beni üzüyor
@Trajedik 7 ay önce
Öncelikle... [Spoileri gör..]
Öncelikle merhaba. Bu diziyi kaç defa izlersem izleyeyim asla eskimiyor. Dizide gelişen konular hakkında bilgi vermeden konuşmam gerekirse her karakterden bir hayat dersi çıkarmanız mümkün. Her karakter kendine has bir alt yapı taşıyor. Mesela
İlk beş sezon ve altıncı sezonun sekizinci bölümüne kadarki ekibimiz; Lisbon,Jane,Van Pelt,Cho ve Rigsby’den bahsetmek gerekir.
Jane rasyonel,soğukkanlı,zeki ve manipülatif bir karakterdir. CBI’la çalışmasının nedeni geçmişteki hatasından dolayı karısını ve kızını öldüren seri katilden almak istediği intikamdır.

Lisbon ekibimizden sorumlu olan kişidir. Kendisinin sorumluluk,adalet gibi duyguları güçlüdür. Annesi erken yaşta vefat ettikten sonra 3 erkek kardeşi ve alkole bağlanan babasına bakmıştır.

Cho küçüklüğünde çete işlerine bulaşmış ve orduya katılarak çete işlerinden uzaklaşmak istemiştir. Kendisi doğruluk konusunda katıdır. Son derece ‘kaliteli’ olarak adlandırılabilinecek bir CBI ajanıdır.

Rigsby ekibin kas adamıdır. Babası bir çete lideridir. CBI’da çalıştığı süre boyunca kişisel hayatı sık sık sorun oluşturmuştur.

Van Pelt ekibe en son katılan kişidir. Kendine has saflığı olan bir karakterdir. Özellikle ilk bölümde medyumluk ve din konularında Jane ile yaptığı konuşma birbirlerinin tam tersi olduklarını kanıtlamakta.

Tabi bu yorumlar seri başladığı anda oldukları haller. Karakterlerimizin yaşadığı olaylar ve olaylara verdikleri tepkileri izlemek ve o değişimi görmek çok etkileyici.


Bu diziyi izlemeyi düşünen ama ertelemiş bir insansanız şuan ilk bölümü açarak izlemeye başlayın. Daha fazla dizi hakkında yorum yapmak isterdim mesela Red John,Visualize Tarikatı,Red John’un gülen yüzü vs. ama bu kısma bakan biri diziyi daha izlememiş olacak.

Bu dizi efsaneler köşesinde önemli bir yeri olan şaheserdir.

İyi seyirler.
@FatalStroke1 2 sene önce
Gördüğüm en underrated dizilerden biri. İzlemeyi düşünen varsa tereddüt etmeden başlasın.
The Mentalist'un yayınlanan son bölümü

Polisiye türü içinde kült bir yapımdır. Patrick Jane sirkte çalışan bir medyumdur. Gözlem yeteneğini kullanarak insanları süzer ve edindiği fikirleri satar. Bir gün tlevizyona çıkar ve Red John adlı kişinin eşinin ve kızının ölmesinde sebep olduğunu düşünür FBI başta inanmaz ancak zamanla birtakım davaları çözünce FBI için çalışmaya başlar.

Yeşil simge bölümü daha önce seyrettiğinizi gösterir. Simgeye tıklayarak seyretmedim olarak değiştirebilirsiniz.
Kırmızı simge bölümü seyretmediğinizi gösterir. Simgeye tıklayarak seyrettim olarak değiştirebilirsiniz.