ÜYE OLUN ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum
Saul Goodman sağ olsun tüm sorunlarımız çözüldü. Sevilen, aranan ve özlenen Dizimag geri döndü :)

The Mentalist

8.54 / 10.0 (898 oy)
IMDB: 8.1
Bu sayfadaki bilgileri arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.
 • Çok ama çok iyi dizi underrated olması beni üzüyor

  qalawzi
  (2 ay önce)
  Cevap Yaz
 • Öncelikle merhaba. Bu diziyi kaç defa izlersem izleyeyim asla eskimiyor. Dizide gelişen konular hakkında bilgi vermeden konuşmam gerekirse her karakterden bir hayat dersi çıkarmanız mümkün. Her karakter kendine has bir alt yapı taşıyor. Mesela
  İlk beş sezon ve altıncı sezonun sekizinci bölümüne kadarki ekibimiz; Lisbon,Jane,Van Pelt,Cho ve Rigsby’den bahsetmek gerekir. Jane rasyonel,soğukkanlı,zeki ve manipülatif bir karakterdir. CBI’la çalışmasının nedeni geçmişteki hatasından dolayı karısını ve kızını öldüren seri katilden almak istediği intikamdır. Lisbon ekibimizden sorumlu olan kişidir. Kendisinin sorumluluk,adalet gibi duyguları güçlüdür. Annesi erken yaşta vefat ettikten sonra 3 erkek kardeşi ve alkole bağlanan babasına bakmıştır. Cho küçüklüğünde çete işlerine bulaşmış ve orduya katılarak çete işlerinden uzaklaşmak istemiştir. Kendisi doğruluk konusunda katıdır. Son derece ‘kaliteli’ olarak adlandırılabilinecek bir CBI ajanıdır. Rigsby ekibin kas adamıdır. Babası bir çete lideridir. CBI’da çalıştığı süre boyunca kişisel hayatı sık sık sorun oluşturmuştur. Van Pelt ekibe en son katılan kişidir. Kendine has saflığı olan bir karakterdir. Özellikle ilk bölümde medyumluk ve din konularında Jane ile yaptığı konuşma birbirlerinin tam tersi olduklarını kanıtlamakta. Tabi bu yorumlar seri başladığı anda oldukları haller. Karakterlerimizin yaşadığı olaylar ve olaylara verdikleri tepkileri izlemek ve o değişimi görmek çok etkileyici.
  Bu diziyi izlemeyi düşünen ama ertelemiş bir insansanız şuan ilk bölümü açarak izlemeye başlayın. Daha fazla dizi hakkında yorum yapmak isterdim mesela
  Red John,Visualize Tarikatı,Red John’un gülen yüzü vs.
  ama bu kısma bakan biri diziyi daha izlememiş olacak. Bu dizi efsaneler köşesinde önemli bir yeri olan şaheserdir. İyi seyirler.

  Trajedik
  (4 ay önce)
  Cevap Yaz
 • Gördüğüm en underrated dizilerden biri. İzlemeyi düşünen varsa tereddüt etmeden başlasın.

  FatalStroke1
  (1 sene önce)
  Cevap Yaz
The Mentalist'un yayınlanan son bölümü

Bir polisiye dizisi olan the mentalist baş kahraman Patrick Jane’in hikayesini konu alıyor. Patrick Jane, detaylara önem veren bir karakterdir. İnsanların hareket ve davranışlarından onlar hakkında çıkarımlarda bulunur. Bu yeteneğini medyumluk olarak gösterip, para kazanır. Jane televizyon programlarına çıkarak, bu yeteneği ile insanları etkiler.

Bir gün Patrick Jane, televizyon programında ünlü seri katil Red John hakkında bazı çıkarımlarda bulunur. Red John bundan hiç hoşlanmaz. Ve Jane’in eşi ile kızını öldürür. Patrick Jane o olaydan sonra yeteneklerini California Polis Departmanı CBI için kullanmaya karar verir. Hedefinde Red John’un yakalanması vardır. Bu sırada polis departmanında sıra dışı yetenekleriyle birçok cinayetin çözülmesini sağlar. Jane, polis departmanı tarafından sevilen bir danışman olmuştur.

Yeşil simge bölümü daha önce seyrettiğinizi gösterir. Simgeye tıklayarak seyretmedim olarak değiştirebilirsiniz.
Kırmızı simge bölümü seyretmediğinizi gösterir. Simgeye tıklayarak seyrettim olarak değiştirebilirsiniz.